Kolposkopija

Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem.

“I. Vasaraudzes privātklīnikā“:

  • tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
  • izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – Seesam, Gjensidige, Compensa, BTA, Baltikums, BAN;
  • ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
  • zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.

“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998. gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot uz
tālr. +371 67291777 vai +371 28007734.

Kolposkopija mūsu privātklīnikā

Kolposkopija ir izmeklējums, kura laikā ārsts apskata jūsu dzemdes kaklu izteiktā palielinājumā, izmantojot speciālu aparatūru. Ja apskates laikā rodas aizdomas par izmaiņām dzemdes kaklā, tiek lemts jautājums par to, vai jums ir nepieciešama ārstēšana. Instrumentu, ko izmanto izmeklējumā, sauc par kolposkopu. Kolposkops ir mikroskops uz statīva, ar kura palīdzību ārsts var apskatīt jūsu dzemdes kakla izmaiņas daudz precīzāk un skaidrāk. Uz kolposkopiju ārsts nosūta, kad citoloģijas analīzes rezultāts neatbilst normai, dzemdes kakla gļotādas šūnās novēro aizdomas par priekšvēža izmaiņām, iekaisīgas izmaiņas, kas atkārtojas. Gadījumā, kad ginekologs apskates laikā, redzot dzemdes kakliņu spoguļos, konstatē, ka tas izskatās izteikti mainījies vai asiņo.

Ir daži nosacījumi, kurus ieteicams ievērot pirms izmeklējuma:

  • Vislabāk šo procedūru veikt pēc menstruālā cikla beigām vai cikla vidū;
  • Dienu pirms izmeklējuma nenodarboties ar dzimumdzīvi;
  • Vismaz 7 dienas nelietot nekādus vaginālus medikamentus (svecītes, krēmus u.c.);
  • Procedūru nav iespējams veikt menstruālā cikla laikā.

Izmeklēšanas laikā uz dzemdes kakla ar vates tamponu secīgā kārtībā uzklāj vairākas ķīmiskas vielas, lai labāk redzētu palielinājumā HPV (cilvēka papilomas vīrusa) skartos apgabalus, kā arī asinsvadu zīmējumus. Ja izmeklējot tiek atrasti apvidi ar izmaiņām, tiek veikta biopsija – padziļināta analīze, ko veic, paņemot nelielu audu gabaliņu no dzemdes kakla virsmas. Šis izmeklējums tiek veikts ar mērķi – laikus atklāt izmaiņas, kas neārstējot var novest pie dzemdes kakla vēža. Noskaidrojot diagnozi, iespējams veikt nepieciešamo ārstēšanu un izvairīties no nopietnākām sekām.

Par kolposkopiju

Vispirms ārsts uzdos Jums dažus jautājumus. Tie būs saistīti ar menstruācijām, lietoto kontracepciju un jebkādām iepriekšējām operācijām vai slimībām. Ir sevišķi labi, ja atceraties savu pēdējo mēnešreižu pirmās dienas datumu. Pārbaudes laikā, tāpat kā ginekologa apskates laika Jūs tiksiet lūgta noģērbties no vidukļa uz leju. Apskates laikā kopā ar Jums būs ārsts un medmāsa. Dažos gadījumos var tikt veikta atkārtota citoloģiskā pārbaude. Speciālists apskatīs dzemdes kaklu, izmantojot kolposkopu. Tas izskatās kā binoklis uz statīva, kas nepieskaras jums un netiek ievietots ķermenī. Ginekologs uztrieps šķidrumus uz dzemdes kakla, lai skaidrāk izceltu iespējamos šūnu izmaiņu apgabalus. No skartā apgabala var tikt paņemts mazs audu paraugs (biopsija). Tas var mazliet dzelt, bet tam nevajadzētu sagādāt stipras sāpes. Taču ir gadījumi, kas cilvēka organismam ir pastiprināta jutība uz izmeklējuma gaitu, bet tas ir tikai normāli, jo katram ir individuāla organisma reakcija uz neierastām situācijām. Iespējams, ka ārsts varēs jums uzreiz pateikt, kas ir konstatēts un/vai kāda ārstēšana ir nepieciešama. Ja ir veikta biopsija, tad būs jāgaida histoloģiskās analīzes rezultāti. Pēc biopsijas dažas dienas ir iespējami viegli asiņaini izdalījumi, bet par to nav jāuztraucas. Pēc analīžu saņemšanas jānāk pie ārsta izrunāt analīžu rezultātus un turpmāko taktiku. Tiks noteikts vai ir nepieciešama ārstēšana, un, ja jā, tad kāda veida. Ir svarīgi uzticēties savam ārstam un sekot norādījumiem.