Ultrasonogrāfija grūtniecēm

Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem.

“I. Vasaraudzes privātklīnikā“:

  • tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
  • izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – Seesam, Gjensidige, Compensa, BTA, InterRisk, BAN;
  • ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
  • zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.

“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998. gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat rakstot uz e-pastu  pieraksti@vasaraudze.lv  vai zvanot uz
tālr. +371 67291777 vai +371 28007734.

Grūtnieču ultrasonogrāfija mūsu privātklinikā

Grūtniecības uzraudzība mūsdienās nav iedomājama bez ultrasonogrāfija grūtniecēm jeb USG grūtniecēm. To īpaši svarīgi ir veikt grūtniecības I un II trimestrī, lai izslēgtu augļa pataloģijas, novērtētu bērniņa attīstību. Visi ultrasonogrāfijas izmeklējumi ir mazulim un grūtniecei pilnīgi nekaitīgi. USG grūtniecei ir vienīgā metode, kas sniedz ieskatu, kā mazulim klājas grūtniecības laikā un kā tas attīstās!Pamatā tiek veiktas trīs galvenie ultrasonogrāfijas izmeklējumi:

  • I trimestris (11.–13. grūtniecības nedēļas) ļauj diezgan precīzi konstatēt grūtniecības laiku un iespējamās augļa pataloģijas,
  • II trimestrī (18.–22. grūtniecības nedēļas) grūtnieču ultrasonogrāfijā izvērtē iekšējo orgānu novietojumu, struktūru, nosaka skeleta, galvas smadzeņu struktūras, kuņģa un zarnu traktu, nieru attīstību un veselību; Iespējams, ka auglis atklāj savu dzimumu,
  • III trimestrī (no 24. grūtniecības nedēļas) konstatē, vai mazulis ir attīstījies atbilstoši grūtniecības laikam un normām un precīzāk prognozē iespējamo dzemdību datumu.

Taču, ja grūtniecei ir problēmas ar veselību vai ir aizdomas, ka mazulīša attīstība nenorit tik gludi, kā gribētos, ārsts var nozīmēt papildu USG izmeklējumus.

Par grūtnieču ultrasonogrāfiju

Kad ultrasonogrāfija grūtniecēm ir apstiprinājusi grūtniecības faktu un pirmais satraukums par pozitīvo ziņu ir aiz muguras, ārsts pievēršas grūtniecības novērošanas plāna izstrādei. Mūsdienās ultrasonogrāfija ir obligāta uzraudzības un diagnostikas metode ikvienas grūtnieces aprūpē.

Sava topošā bērna attīstību visprecīzāk ļauj noskaidrot augļa ultrasonogrāfiskā izmeklēšana. Grūtniecības nedēļas noteikšana notiek laikā, kad tiek veikts pirmā trimestra skrīnings un pirmā detalizētā ultrasonogrāfija. Katra ultrasonogrāfija ļauj ārstam izvērtēt dažādas lietas. Piemēram, lai pārliecinātos, ka auglim sirds ir normāli veidota, ārsts mēra sirds pukstu skaitu minūtē. Ultrasonogrāfija grūtniecēm ļauj noteikt arī mazuļa izmēru, lai pārliecinātos, cik atbilstoši grūtniecības laikam auglis attīstās, vai aug par strauju, vai tomēr nepietiekoši ātri.

Vēl ultrasonogrāfijā novērtē placentas stāvokli un amnija šķidrumu dzemdē. Uzraugot grūtniecību, tie visi ir ļoti svarīgi faktori, kuri ir jānovērtē un nepieciešamības gadījumā jā veic atbilstoša ārstēšana. Tāpēc USG jeb ultrasonogrāfija grūtniecēm tiek saukta par “zelta standartu” grūtnieču aprūpē, jo, laicīgi pamatot novirzes no normas, ir iespējams veikt nepieciešamās darbības un sagaidīt veselu, aktīvu mazuli savā ģimenē.

Taču ir jāsaprot, ka ultrasonogrāfija notiek pēc ārsta norādījumiem un nepieciešamības. Ultrasonogrāfija grūtniecēm nenotiek pēc pacientes vēlmes, ka USG vajag veikt atkal un atkal vienkārši aiz ziņkārības. Jau pavisam drīz mazulis būs kopā ar Jums!