Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija

Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem.

“I. Vasaraudzes privātklīnikā”:

 • tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
 • izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – AAS BTA Baltic Insurance Company; ADB Gjensidige Latvijas filiāleSeesam Insurance AS Latvijas filiāle; Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāle; AAS Baltijas Apdrošināšanas Nams
 • ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
 • zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.

“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998. gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot pa
tālruni +371 67291777 vai +371 28007734.

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija mūsu klīnikā

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir mazā iegurņa orgānu vizuāla izmeklēšana ar ultraskaņu. Ultraskaņa ir augstas frekvences skaņas viļņi. Ultrasonogrāfija ir nesāpīga un droša diagnostikas metode, kas tiek plaši pielietota ginekoloģisko saslimšanu diagnosticēšanai. Parasti ultrasonogrāfija tiek veikta transvagināli – ievadot zondi makstī, taču ir gadījumi kad to veic transabdomināli – caur vēdera priekšējo sienu.

Ar šī izmeklējuma palīdzību ārsts var noteikt dzemdes dobuma, dzemdes sieniņu, olvadu, olnīcu, urīnpūšļa, dzemdes kakla, maksts veselības stāvokli un diagnosticēt iedzimtas vai iegūtas pataloģijas un izmaiņas. Ir daudzi gadījumi, kad nepieciešama transvaginālā ultrasonogrāfiju. Tā jāveic, kad ir neizskaidrojama asiņošana no maksts, sāpes mazajā iegurnī, neauglība, pārbaudot vai ir cistas un citas izmaiņas, pārbaudot spirāles pareizu ievietošanu.

Ar ginekoloģiskās ultrasonogrāfijas izmeklējumu var diagnosticēt tādas saslimšanas, kā:

 • cistas,
 • dzemdes miomas,
 • iegurņa iekaisuma slimības,
 • ārpusdzemdes grūtniecību,
 • reproduktīvo orgānu vēzi.

Pēc izmeklējuma un iegūtajiem rezultātiem ārsts var noteikt diagnozi un nozīmēt turpmāko taktiku un ārstēšanas plānu.

Par ginekoloģisko ultrasonogrāfiju

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir sieviešu mazā iegurņa orgānu izmeklēšana ar augstas frekvences ultraskaņu. Tā ir pilnīgi droša un nesāpīga. Ir divu veidu mazā iegurņa ultrasonogrāfijas izmeklēšanas:

 • transvaginālā (ievadot zondi makstī),
 • transabdominālā (izmeklējums tiek veikts caur vēdera priekšējo sienu).

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir izmeklēšanas metode ar ļoti augstu jutību – 98%, tāpēc, izmantojot šo izmeklēšanas metodi, iespējams gūt ārkārtīgi precīzu informāciju.

Pēdējos gados par neatņemamu ginekoloģiskās vizītes sastāvdaļu ir kļuvusi ultrasonogrāfiskā izmeklēšana. Tās laikā ārsts izmeklē dzemdes dobumu, dzemdes sieniņas, olvadus, olnīcas, urīnpūsli, dzemdes kaklu, maksti. Izmeklējuma laikā Jūs varat sajust nelielu spiedienu , kad ārsts makstī ievieto zondi. Šī sajūta ir līdzīga spiedienam ko var just , kad ginekoloģiskās izmeklēšanas laikā tiek ņemta iztriepe un makstī ir ievietots ginekoloģiskais spogulis.

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija sniedz visaptverošu priekšstatu par mazā iegurņa orgāniem un sievietes reproduktīvo veselību. Pēdējos gados ir attīstījusies izmeklējuma kvalitāte, pataloģijas un izmaiņas tiek atklātas daudz ātrāk un precīzāk, jo ir uzlabojusies tehnika, ar ko šī ginekoloģiskā ultrasonogrāfija tiek veikta. Taču nevaram aizmirst par to, ka ārsts ir jāapmeklē regulāri, lai justos drošs par savu veselību, un ja nepieciešams laicīgi sāktu ārstēšanu.