Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija

Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem.

“I. Vasaraudzes privātklīnikā“:

  • tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
  • izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – AAS BTA Baltic Insurance Company; ADB Gjensidige Latvijas filiāleSeesam Insurance AS Latvijas filiāle; Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāle; AAS Baltijas Apdrošināšanas Nams
  • ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
  • zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.

“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998. gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.
Pieteikties konsultācijai Jūs varat rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot pa
tālruni +371 67291777 vai +371 28007734.

Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija mūsu klīnikā

Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija ir viena no izmeklējumu metodēm, ko izmanto gan atsevišķi, gan kā mamogrāfijas papildus metodi. Ultrasonogrāfija ir krūts dziedzeru izmeklēšana ar augstas frekvences skaņu. Izmeklējums ir nesāpīgs un pilnīgi nekaitīgs. Izmeklējuma laikā pacientam guļ uz kušetes ar no drēbēm atbrīvotu izmeklējamo apvidu. Uz ādas tiek uzziesta speciāla želeja, ar kuras palīdzību ultraskaņas viļņi tiek pārvadīti audos. Pa ādu tiek virzīts instruments -zonde, kas izstaro ultraskaņu un no orgāniem atstaroto ultraskaņu arī uztver. Izmeklēšana tiek veikta bez speciālās sagatavošanas. Profilaktiskos nolūkos vēlams to veikt reizi gadā.

Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfiju visbiežāk izmanto šādos gadījumos:

  • lai pārliecinātos par krūs dziedzeru veselību,
  • lai noteiktu mamogrāfijā redzamā veidojuma raksturu,
  • lai diferencētu sataustīto veidojumu,
  • grūtniecēm un sievietēm laktācijas periodā,
  • lai precizētu, apstiprinātu vai vizualizētu palpatoro veidojumu, kuru neredz mammogrāfiski, ja krūtis ir blīvas,
  • gadījumos, kad ir apgrūtināta mamogrāfija:
    • mastīti- krūts dziedzera iekaisumi,
    • abscesi,
    • pēc operācijām, traumām, ablācijām,
    • mazām krūtīm ar deformētu krūšu kurvi,
    • protezētām krūtīm,
  • gadījumos, kad jāveic invazīvi krūts izmeklējumi.

Veicot ultrasonogrāfiju, iespējams atklāt:

  • labdabīgus veidojumus (cistas, fibroadenomas, lipomas u. c.),
  • iekaisumus,
  • ļaundabīgus veidojumus agrīnā stadijā.

Izmeklējot krūtis, vienlaikus izmeklē arī paduses bedres, novērtējot ādu, zemādu, dziedzeraudus (krūts dziedzera iekšējās struktūras tādas kā daiviņas un piena vadiņus), taukaudus, kas atrodas aiz dziedzera un krūšu kurvja priekšējo sienu (t.sk. muskuļus un ribas), detalizēti izvērtējot arī krūts galu.

Par krūšu dziedzeru ultrasonogrāfiju

Krūtis sastāv no taukaudiem, piena dziedzeriem un saistaudiem. Krūšu lielums dažādu hormonālo pārmaiņu dēļ mūsu organismā dažādos dzīves brīžos var būt atšķirīgs. Piemēram, grūtniecības laikā un īpaši bērna barošanas laikā sāk funkcionēt dziedzeraudi, līdz ar to krūšu izmērs palielinās. Savukārt pēc bērna barošanas dziedzeraudu darbība samazinās, piena vadi sašaurinās un krūšu izmēri samazinās. Gan emocionāli, gan fiziski krūtis sievietei ir ārkārtīgi svarīga ķermeņa daļa. Lai arī daba piena dziedzerus devusi tikai ar vienu mērķi – bērna barošanai, protams, ka mūsdienās tas nebūt ne vienīgais to uzdevums.

Krūtis ir iekāres, dailes un pat modes objekts, tāpēc par krūšu veselību ir jārūpējas visu mūžu. Krūšu dziedzeru pamata izmeklējuma metodes ir krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija un mamogrāfija. Katra no šīm metodēm sniedz sava veida informāciju par krūšu dziedzeriem, bet kombinējot abu metožu izmeklējumus –  tie viens otru papildina, tā iegūstot optimālāko informāciju par krūts dziedzeriem. Lai būtu droša par savu veselību, regulāri izmeklē krūtis. Krūts audzējs ir biedējoša diagnoze. Tomēr, atklāts pirmajā stadijā, tas tiek izārstēts vairāk kā 90% gadījumu. Jo vēlāk tiek konstatēta saslimšana, jo mazākas ir izredzes atveseļoties. Bieži tikai un vienīgi mēs pašas spējam sev palīdzēt, rūpīgi un regulāri veicot paškontroli izmeklējot, iztaustot savas krūtis, taču ja māc šaubas par savu prasmi, tad pirmais kas būtu jāveic ir krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija.

Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfja ir vizuālās diagnostikas izmeklējums, kas cilvēka organismam ir nekaitīgs un nesāpīgs, bet ļoti informatīvs un ātri veicams. Veicot ultrasonogrāfiju, iespējams atklāt – labdabīgus veidojumus (cistas, fibroadenomas, lipomas u. c.), iekaisumus, ļaundabīgus veidojumus agrīnā stadijā. Sākot no 25 vecuma, ginekoloģiska pārbaude jāveic reizi gadā, kā arī  jāveic piena dziedzeru apskate pie speciālista. Savukārt no 40 gadiem reizi pusotra vai divu gadu laikā sievietei būtu jāveic piena dziedzeru mammogrāfija un reizi gadā ieteicama krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija. Šīs izmeklēšanas metodes nav kaitīgas veselībai, toties sniedz smalku krūšu piena dziedzeru audu struktūras analīzi. Atceries, ka rūpes un atbildība par savu ķermeni sākas pašam no sevis.