Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonografija

Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru USG izmeklējuma laikā tiek pētīti kakla limfmezgli, zemžokļa, zemmēles un aizauss siekalu dziedzeri un citas virspusēji (līdz 4-6 cm dziļumā) lokalizētas mīksto audu struktūras.

Veicot šo izmeklējumu iespējams atklāt:

  • labdabīgus veidojumus (lipomas, u.c.,),
  • limfmezglu palielinājumu un to raksturu,
  • zemādas asinsizplūdumus un citas izmaiņas.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat, rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot uz tālr. +371 67291777 vai +371 28007734.

Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonogrāfija

Ultrasonogrāfiju pielieto, lai vizualizētu kā iekšējos orgānus, tā virspusējās struktūras. Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonogrāfijā (jeb mīksto audu un siekalu dziedzeru usg) novērtē limfmezglu, siekalu dziedzeru stāvokli. Novērtējot limfmezglus veicot kala mīksto audu usg – viens no biežākajiem simptomiem ir limfmezglu palielināšanās, medicīniski to sauc limfadenīts.

Parasti tā nav neatkarīga slimība, bet komplikācija iekaisumam citās vietās (bieži – orgāniem, kas atrodas netālu no limfmezgla). Laicīgi atklāta un ārstēta saslimšana dod labus rezultātus, taču nepievēršot tam uzmanību var novest pie dzīvībai bīstamām komplikācijām. Lai novērstu šos apstākļus pie pirmajām palielinātu limfmezglu pazīmēm jādodas pie speciālista veikt kakla mīksto audu usg.

Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru usg ir pirmās izvēles izmeklējums, kad ir aizdomas par parotītu – pieauss siekalu dziedzeru palielinājumu. Arī pie aizdomām par ļaundabīgu siekalu dziedzeru audzēju. Ultrasonogrāfisks izmeklējums kā pirmā izvēle ir daudzos gadījumos, jo tā ir salīdzinoši lēta, neizstaro jonizējošu starojumu un ir augstas izšķirtspējas izmeklējums reālajā laikā.