Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonografija

Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā tiek izmeklēti kakla limfmezgli, zemžokļa, zemmēles un aizauss siekalu dziedzeri un citas virspusēji (līdz 4-6 cm dziļumā) lokalizētas mīksto audu struktūras.

Veicot šo izmeklējumu iespējams atklāt:

  • labdabīgus veidojumus (lipomas, u.c.,),
  • limfmezglu palielinājumu un to raksturu,
  • zemādas asinsizplūdumus un citas izmaiņas.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat, rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot pa tālruni +371 67291777 vai +371 28007734.

Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonogrāfija mūsu klīnikā

Ultrasonogrāfiju pielieto, lai vizualizētu kā iekšējos orgānus, tā arī virspusējas struktūras. Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonogrāfijā novērtē limfmezglu, siekalu dziedzeru stāvokli. Novērtējot limfmezglus veicot kala mīksto audu ultrasonogrāfiju – viens no biežākajiem simptomiem ir limfmezglu palielināšanās, ko medicīniski sauc limfadenīts.

Parasti tā nav neatkarīga slimība, bet komplikācija iekaisumam citās vietās (bieži – orgāniem, kas atrodas netālu no limfmezgla). Laicīgi atklāta un ārstēta saslimšana dod labus rezultātus, taču nepievēršot tam uzmanību var novest pie dzīvībai bīstamām komplikācijām. Lai novērstu šos apstākļus pie pirmajām palielinātu limfmezglu pazīmēm jādodas pie speciālista veikt kakla mīksto audu ultrasonogrāfiju.

Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonogrāfija ir pirmās izvēles izmeklējums, kad ir aizdomas par parotītu – pieauss siekalu dziedzeru palielinājumu. Arī pie aizdomām par ļaundabīgu siekalu dziedzeru audzēju. Ultrasonogrāfisks izmeklējums kā pirmā izvēle ir daudzos gadījumos, jo tā ir salīdzinoši lēta, neizstaro jonizējošu starojumu un ir augstas izšķirtspējas izmeklējums reālajā laikā.