Roku un kāju asinsvadu doplerogrāfija un spektra analīze

Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem.

“I. Vasaraudzes privātklīnikā”:

  • tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
  • izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – AAS BTA Baltic Insurance Company; ADB Gjensidige Latvijas filiāleSeesam Insurance AS Latvijas filiāle; Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāle; AAS Baltijas Apdrošināšanas Nams
  • ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
  • zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.

“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998. gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot pa
tālruni +371 67291777 vai +371 28007734.

Roku un kāju doplerogrāfija un spektra analīze mūsu klīnikā


Doplerogrāfija ir asinsvadu izmeklēšana, un to veic ar speciālas iekārtas – doplera palīdzību. Aparatūra reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un funkcionālo stāvokli asinsvados. Ekstremitāšu artēriju un vēnu izmeklējumi īpaši ieteicami pacientiem, kuriem ir sūdzības par tirpšanas vai salšanas sajūtām, sāpēm roku un/vai kāju muskuļos, to pietūkumu, paplašinātām kāju vēnām. Asinsvadu doplerogrāfija palīdz diagnosticēt dažādas iedzimtas un iegūtas asinsvadu sistēmas anomālijas- artēriju nosprostojumus, asinsvadu sašaurinājumus, netipiskus izliekumus, vēnu trombozes, aterosklerozes skartās artērijas, varikozās vēnas, venozo asiņu atteces traucējumus, iedzimtas asinsvadu pataloģijas noteikšanu, venozo trombus un to novērošanu dinamikā. Izmeklēšanas metodei nav ierobežojumu un kontrindikāciju, un tā ir absolūti nesāpīga un nekaitīga. Asinsvadu doplerogrāfija ir aptuveni 15-20 minūtes ilga procedūra (abām kājām vai rokām), kuras laikā ar ultraskaņas palīdzību tiek novērtētas kā virspusējās, tā arī dziļās vēnas vai artērijas (pēc nepieciešamības).

Par roku un kāju asinsvadu doplerogrāfiju 


Roku un kāju doplerogrāfija un spektra analīze ir krāsu asinsvadu doplerogrāfija jeb duplex izmeklēšana. Izmeklējuma laikā iespējams izvērtēt roku un kāju artēriju slimības (ateroskleroze, stenoze, tromboze) un vēnu slimības (hroniska venoza nepietiekamība, tromboflebīts u.c.), limfatiskas slimības (limfostāze), precizēt trombotiskus stāvokļus (dziļo vai virspusējo vēnu trombozi), izvērtēt individuālo vēnu anatomiju gan pirms, gan pēc operācijas. Iekārta reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un asinsvadu funkcionālo stāvokli.

Asinsvadu doplerogrāfijas izmeklēšanu ieteicams veikt:

  • lai noteiktu ilgstošas kāju tūskas iemeslus,precizētu sāpju iemeslus kājās,noteiktu spiediena, pulsa atšķirības rokās un kājās,
  • izvērtētu šuntus, stentus vai cita rakstura pēcoperācijas pārmaiņas asinsvados (sašaurinājums, gaitas īpatnības),asinsvadu nosprostojumu esamību (trombus),nosprostojuma pakāpi,
  • asinsvadu sašaurinājumus (pangas, stenozes),
  • audzējus
  • un iedzimtas slimības.

Iekārta reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un asinsvadu funkcionālo stāvokli.

Viena no svarīgākajām kustības brīvības sastāvdaļām ir Jūsu kāju veselība, kura ietver gan pārvietošanās funkciju, gan estētisko izskatu. Ja ir sajūta, ka kājas sākušas traucēt dzīvot pilnvērtīgi, nepieciešams veikt diagnostiskos izmeklējumus, lai konstatētu traucējumu cēloni. Asinsvadu doplerogrāfija ir viena no nekaitīgākajām, nesāpīgākajām, informatīvākajām kāju asinsvadu izmeklēšanas metodēm.Dodoties uz asinsvadu doplerogrāfijas izmeklēšanu, īpaša sagatavošanās nav nepieciešama.