Zīdaiņu gūžu ultrasonogrāfija

Zīdaiņu gūžu ultrasonogrāfija (USG) tiek plaši izmantota locītavu attīstības diagnostikā, jo ir nesāpīga un nekaitīga. Ar šo izmeklēšanas metodi nosaka iegurņa kaula locītavu attīstību un augšstilba kaula novietojumu. Vislabāk šo izmeklējumu veikt 2-3 mēnešu vecumā, jo tad šis izmeklējums ir visinformatīvākais.

Vispār iespējams to veikt līdz 1 gada vecumam, pēc 1 gada vecuma notiek gūžu kaulu pārkaulošanās kā rezultātā šo izmeklējumu nav iespējams veikt.

Zīdainis ir ieskaitāms riska grupā un iesakām veikt šo izmeklējumu ja:

  • grūtniecības laikā ir konstatēta nepareiza augļa guļa,
  • bijusi daudzaugļu grūtniecība,
  • bijis samazināts vai palielināts augļūdeņu daudzums,
  • ģimenes anamnēzē ir bijušas novirzes no normas kādam no vecākiem.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat, rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot uz tālr. +371 67291777 vai +371 28007734.

Zīdaiņu gūžu ultrasonogrāfija

Zīdaiņu gūžu usg veic, lai noteiktu vai gūžas attīstās pilnvērtīgi. USG var noteikt, vai gūžas locītavās ir attīstības traucējumi vai nav. Tie ir traucējumi, kas noved pie locītavas nestabilitātes, pamežģījuma vai pilna mežģījuma. Pēc statistikas datiem meitenēm septiņas reizes biežāk atrod attīstības novirzes.

Un ir novērots, ka biežāk izmaiņas skar kreiso gūžu. Gūžas izmaiņas var būt iegūtas vai iedzimtas. Mazulis tiek nosūtīts uz zīdaiņu gūžu usg, pēc nepieciešamības. Savlaicīgi diagnosticējot un izmeklējot novirzes ir iespējams nozīmēt vispareizāko un visefektīvāko ārstēšanu.