Veselības “Check-Up” jeb vispārēja veselības pārbaude sievietēm

“Check–Up” jeb vispārējās veselības pārbaudes programma ir piemērota mūsdienīgiem, progresīvi domājošiem, taču aizņemtiem un nodarbinātiem cilvēkiem, kuriem laiks ir būtiska vērtība, jo visas veselības pārbaudes ir iespējams veikt 1-3 dienu laikā bez nepieciešamības uzturēties stacionārā.

Vispārējās veselības pārbaudes programma ļauj novērtēt katra klienta patieso veselības stāvokli, pēc iespējas agrīnākā stadijā atklāt pataloģijas, izmaiņas, novirzes no normas, ārsts izstrādā individuālu ārstēšanas, novērošanas plānu un sniedz nepieciešamās rekomendācijas. Viens skatījums uz konkrēto cilvēku un viņa veselības stāvokli. Mēs to piedāvājam veikt ātri un pēc standartizētiem izmeklējumiem, jo tie ir balstīti uz zinātniskiem pētījumiem par konkrētai vecuma grupai biežākajām saslimstībām.

Pieteikties uz vizīti Jūs varat rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot uz
tālr. +371 67291777 vai +371 28007734.

“I. Vasaraudzes privātklīnika” piedāvā vairākas veselības “Check-Up” programmas sievietēm:

Programmas izmeklējumu grafiku izstrādā klīnikas administrators, saskaņojot ar pacientu vēlamos un iespējamos izmeklējumu laikus. Pārbaudes ir iespējams veikt 2-3 klīnikas apmeklējuma reizēs, ierodoties tikai uz plānoto laiku. Pārbaudes rezultāts ir kopsavilkums no veikto analīžu, izmeklējumu un speciālistu slēdzieniem, kas tiek pārrunāts ar pacientu programmas noslēguma konsultācijā. Ja tiek konstatētas novirzes no normas kādā no rādītājiem, ir iespējams vienoties par turpmāku taktiku, lai veiktu papildus izmeklējumus un nepieciešamo ārstēšanu.

Pētot jau veiktās veselības pārbaudes, esam atklājuši to, ka katra programma ir atklājusi problēmu, par ko sieviete iepriekš nav zinājusi, jo iespējams bieži vien mēs nemākam paskatīties uz sevi no malas un gribam noliegt problēmas, kas mūsos ir, jo tā ir vieglāk dzīvot. Tādēļ ļoti svarīgi ir pārliecināties par savu veselību, kaut arī pēc sajūtām šķiet, ka sūdzību nav.

Dr. Vasaraudze saka: “Vispārējā veselības pārbaude ir ļoti piemērota mūsdienu sievietei, jo sieviete mūsdienās ir ļoti moderna, un, ja viņai nozīmīga ir vieta sabiedrībā, tad tas ir lielisks veids, kā uzturēt sevi formā un pārliecināties, ka ar viņu viss ir kārtībā. Turklāt, tā kā esam ļoti steidzīgi dzīves ritmā, tad tas neaizņem daudz laika. Šajās “Check-Up” programmās mēs skatāmies uz visiem sievietes veselības aspektiem. Sievietes dzīve ir sarežģīts laiks. Jautāsiet, kāpēc pārbaudes sadalītas līdz 40 un pēc 40 gadiem? Jo sieviete savas dzīves laikā iziet cauri trīs hormonāliem “kūleņiem” jeb hormonālām izmaiņām. Pirmais ir pubertāte, kad sākās hormonālās darbības, otrais ir grūtniecība, bet trešais – menopauze. Zinātne saka, ka vidējais vecums, kad sākas menopauzes hormonālās izmaiņas, ir 41, tāpēc 40 gadi ir tā robežšķirtne vispārējās veselības pārbaudei, jo pēc 40 gadu vecuma būtu jāpaskatās uz sievietes veselību no cita skatupunkta. Jāredz, vai sākās hormonālās izmaiņas vai nesākās, vai ir vielmaiņas izmaiņas vai nav.”

Vispārēja veselības pārbaudes programma

Viena no svarīgākajām vispārējas veselības pārbaudes priekšrocībām ir iespēja konstatēt slimības to agrīnajā stadijā, kamēr tās vēl norit bez simptomiem. Tas ļauj, ja ne pilnībā apturēt slimību, tad vismaz līdz minimumam samazināt tās varbūtējos sarežģījumus. Pateicoties profilaktisko izmeklējumu sistēmām, ir iespējams būtiski uzlabot pacienta dzīves kvalitāti.

Jēdziens “Medical Check-up” jeb vispārēja veselības pārbaude ir labi pazīstams attīstītajās valstīs – regulāras veselības profilaktiskās pārbaudes ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ attīstītāko valstu iedzīvotāju dzīves ilguma rādītāji pārsniedz Latvijas iedzīvotāju ilgumu pat par 10-20 gadiem. Taču tas nav vienīgais iemesls, kādēļ vispārēja veselības pārbaudes programma tiek augsti novērtēta. Varētu teikt, ka tā ir dzīves uztveres vai dzīves filozofijas sastāvdaļa atbildīgiem cilvēkiem, atbildīgiem gan par savu, gan ģimenes un citu tuvu cilvēku dzīvi un veselību. Atbildīgu cilvēku mērķis ir nezaudēt dzīves kvalitāti, un tajā skaitā noteikti ir arī veselība, kas ir neatņemama mūsu dzīves kvalitātes zīme.

Programmas ir sastādītas atkarībā no vecuma un dzīvesveida, tās paredz nepieciešamos individuālos izmeklējumus, lai pēc iespējas savlaicīgāk un precīzāk noteiktu pastāvošos veselības riskus un efektīvāk tos novērstu. Piedāvājam vairākas veselības pārbaudes programmas. Veselības stāvokļa pārbaudes un izmeklējumus veic labākie speciālisti ar modernām diagnostikas iekārtām. Vispārēja veselības pārbaude piemērota ikvienam bez īpašām sūdzībām, bet kuriem ir vēlme gūt vispārēju un profesionālu veselības stāvokļa novērtējumu.

Pārbaudes rezultāts ir kopsavilkums no veikto analīžu, izmeklējumu un speciālistu slēdzieniem, kas tiek pārrunāts ar pacientu programmas noslēguma konsultācijā. Ja tiek konstatētas novirzes no normas kādā no rādītājiem, tiek nozīmēti papildus izmeklējumi un nepieciešamā ārstēšana.