Medikamentozs aborts

Medikamentozais aborts jeb agrīna grūtniecības pārtraukšana ir manipulācija, kad grūtniecība tiek pārtraukta, izmantojot speciālus medikamentus. To var veikt līdz 7. grūtniecības nedēļai jeb 49. grūtniecības dienai (skaitot no pēdējo mēnešreižu pirmās dienas!).

Medikamentozais aborts norit bez anestēzijas, bet nepieciešamības gadījumā var tikt lietoti pretsāpju medikamenti. Tā veikšanai izmanto divus medikamentus. Pirmais aptur augļa olas attīstību un sagatavo dzemdes kaklu tās izvadīšanai. Zāles tiek lietotas ārsta klātbūtnē, pēc tam paciente dodas mājās. Process ir līdzīgs spontānajam abortam – ir sāpes vēdera lejasdaļā un asiņošana, kas var turpināties līdz 2 nedēļām pēc aborta. 14. vai 15. dienā pēc aborta ir jāveic ultrasonogrāfija, lai pārliecinātos par to, ka aborts ir noticis pilnīgi. Medikamentozais aborts ir alternatīva metode ķirurģiskai grūtniecības pārtraukšanai.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat, rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot uz
tālr. +371 67291777 vai +371 28007734.

Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem

“I. Vasaraudzes privātklīnikā”:

  • tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
  • izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – Seesam, Gjensidige, Compensa, BTA, InterRisk, BAN;
  • ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
  • zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.

“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998.gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.

Medikamentozais aborts

Medikamentozs aborts ir veicams līdz 7. grūtniecības nedēļai. Šis aborta veids ir grūtniecības pārtraukšana ar farmakoloģiskiem preparātiem, tā norise atgādina spontānu grūtniecības pārtraukšanu ar asiņošanu no dzimumorgāniem un sāpēm vēdera lejasdaļā. Medikamentozs aborts norit bez anestēzijas, bet nepieciešamības gadījumā var tikt lietoti pretsāpju medikamenti.

Medikamentozs aborts kā alternatīva metode ķirurģiskai grūtniecības pārtraukšanai, tas rada sievietei izvēles iespējas, izvēloties grūtniecības pārtraukšanas veidu. Medikamentozā aborta priekšrocība ir augsta efektivitāte – līdz 98,5 %. Medikamentozā aborta laikā iespējams novērst komplikāciju risku, kas varētu rasties ķirurģiskā aborta un anestēzijas laikā, ir arī samazināts ascendējošās infekcijas risks, jo medikamentozā aborta laikā netiek traumēta “aizsargājošā sistēma” – dzemdes kakla kanāls.

Nav nepieciešamas invazīvas metodes (injekcijas, ķirurģiskā manipulācija), kuru laikā varētu pieaugt risks inficēties ar vīrusa hepatītu B, C, HIV. Netiek traumēts endometrijs, miometrijs un dzemdes kakls. Lietojot tabletes, process ir psiholoģiski vieglāks. Sievietēm bieži varētu būt bailes no ķirurģiskām manipulācijām. Medikamentozs aborts ir ar labu panesību. Lai pārliecinātos, ka ar tavu veselību viss ir kārtībā, noteikti apmeklē ārstu divas nedēļas pēc aborta.

Ārsts pārbaudīs, vai nav attīstījusies infekcija, kā arī pastāstīs, kā turpmāk rūpēties par savu reproduktīvo veselību. Izrunājies ar ārstu un izvēlies sev piemērotāko kontracepcijas metodi, lai droši izvairītos no atkārtotiem abortiem.